Maciej Michalski 2021-11-28 0 komentarzy

Wszywka alkoholowa w Katowicach dla osób chcących wyjść z nałogu

Wszywka alkoholowa w Katowicach dla osób chcących wyjść z nałogu

Samodzielne próby wychodzenia z nałogu niejednokrotnie kończą się niepowodzeniem, dlatego część osób kontaktuje się z Agencją Usług Medycznych Panaceum, której siedziba znajduje się w Katowicach. Wszywka alkoholowa, jaką proponuje, wiąże się z podskórną aplikacją esperalu w formie niewielkich tabletek. Zabiegi są wykonywanie przez wykwalifikowany personel, który stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu nie wiążą się one z dyskomfortem. Dawka dopasowywana jest indywidualnie po zapoznaniu się ze stopniem rozwoju choroby, wagą oraz wiekiem pacjenta.

Szacuje się, że wszywka działa nawet przez 12 miesięcy, co jest dobrym czasem na rozpoczęcie terapii, zmianę dotychczasowego stylu życia, oraz pozbycia się zalegających w organizmie toksyn. Wszywka nie leczy choroby, ponieważ jej zadaniem jest zniechęcanie do sięgania po kieliszek. Powoduje bowiem nieprzyjemne dolegliwości, dzięki czemu chorzy świadomie rezygnują z napojów wysokoprocentowych. Innymi słowy, esperal wywołuje awersje do przyjmowania alkoholu, co ułatwia wychodzenie z nałogu.

Środek ten zaburza metabolizm alkoholu i powoduje objawy zatrucia, na które składają się między innymi:

  • wymioty,
  • nudności,
  • zawroty i silne bóle głowy,
  • przyspieszone bicie serca,
  • skoki ciśnienia,
  • uczucie duszności,
  • bezsenność.

Ewentualnymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia takiego zabiegu są problemy z sercem, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia psychiczne, ciąża i okres karmienia piersią, nietrzeźwość oraz uczulenie na substancje znajdujące się we wszywce.

Jeżeli ten wpis pomógł Ci dokonać wyboru, zostaw komentarz!