Blanka Sadowska 2021-04-20 0 komentarzy

Środki owadobójcze mospilan oraz zapawy do zboża

Środki owadobójcze mospilan oraz zapawy do zboża

Producenci preparatów owadobójczych i chwastobójczych starają się, by dostarczane przez nich rozwiązania gwarantowały szybki oraz oczekiwany efekt. W tym celu stosują zróżnicowane komponenty, które wykazują oddziaływanie na konkretny rodzaj szkodników, nie niszcząc przy tym głównej uprawy ani nie stanowiąc zagrożenia dla późniejszych konsumentów.

Jednocześnie każdemu klientowi doradzają dokładne zapoznanie się z informacjami dotyczącymi danego preparatu. Tak właśnie czyni dostawca, który ogłasza się na stronie internetowej opryski.com, gdzie proponuje między innymi Mospilan. Etykieta tego produktu to bardzo rzetelnie opracowana porcja wiedzy, dostępna także online. Wspomniany realizator szczególnie poleca jej przeczytanie oraz zastosowanie się do przedstawionych w niej wskazówek rolnikom, którzy będą używać tego preparatu po raz pierwszy. 

Innym produktem rekomendowanym osobom zajmującym się uprawą roli jest zaprawa do zboża, która skutecznie ochrania ziarna przed patogenami grzybów, szczególnie tych wykazujących odporność na inne preparaty. Można ją stosować na różnych odmianach zbóż, od jarych po ozime. 

Dostawca przypomina, że podczas aplikacji zarówno Mospilanu, jak i wspomnianej zaprawy, niezbędne jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności, jak właściwe zabezpieczenie skóry i oczu przed bezpośrednim kontaktem z preparatem czy też zadbanie, by produkt nie dostał się przez przypadek do ust. Należy też bezwzględnie stosować się do wytycznych odnoszących się do sposobu rozrabiania dozy w wodzie oraz sposobu rozpylania. 

Jeżeli ten wpis pomógł Ci dokonać wyboru, zostaw komentarz!