Klara Piotrowska 2019-08-04 0 komentarzy

Ośrodek odwykowy dla narkomanów

Ośrodek odwykowy dla narkomanów

Dlaczego ludzie popadają w nałogi? Tu nie ma jednej dobrej odpowiedzi, którą można zawrzeć w jednym zdaniu. Powody, które skłaniają do sięgnięcia po środek odurzający, mogą być przeróżne, np. problemy rodzinne, miłosne, z akceptacją ze strony rówieśników. Uzależnienie od narkotyków jest bardzo niebezpieczne i prowadzi do wyniszczenia organizmu. Jak to bywa w przypadku nałogów, im wcześniej osoba chora wybierze się do specjalistycznego ośrodka na odwyk, tym większa szansa na szybszy powrót do normalnego życia.

Willa Arkadia Centrum Psychoterapii to klinika, która nie wymaga skierowania lekarskiego. Przyjmuje ona nie tylko osoby dorosłe, ale także młodzież. Leczenie rozpoczyna od tzw. detoksu, który polega na odtruciu organizmu. Dopiero w następnym kroku możliwe jest wprowadzenie terapii. Chory podczas pobytu uczy się, jak żyć bez przyjmowania środków odurzających. Na początku może mu się wydawać, że nie będzie on w stanie radzić sobie z codziennością bez tzw. wspomagaczy. Jednak z czasem, dzięki wsparciu ze strony personelu, uświadomi sobie, że jest to jak najbardziej możliwe.

Na skuteczność leczenia niewątpliwie ma wpływ indywidualne podejście do pacjenta. Ośrodek odwykowy dla narkomanów dba o to, aby kuracja była dopasowana do danego przypadku - stopnia zaawansowania itd. W klinice pacjenci otrzymają wsparcie i zrozumienie. W momentach zwątpienia nie będą sami - zostaną objęci opieką. Nie bez znaczenia jest obecność innych osób zmagających się z podobnymi problemami. Poczucie, iż nie jest się osamotnionym w walce z własnymi słabościami, czyni ją nieco łatwiejszą. Osoby, które pragną raz na zawsze zerwać ze swoim uzależnieniem, mogą nawiązać kontakt telefoniczny lub mailowy z powyższym ośrodkiem w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Jeżeli ten wpis pomógł Ci dokonać wyboru, zostaw komentarz!