Maciej Michalski 2023-02-15 0 komentarzy

Kurs włoskiego — online czy stacjonarnie?

Kurs włoskiego — online czy stacjonarnie?

Część osób uczęszcza na kursy językowe, aby podnieść swoje kwalifikacje i móc liczyć na lepsze zatrudnienie. Inni z kolei lubią podróże i dlatego pragną poznać choćby podstawy językowe, aby móc swobodnie porozumiewać się z mieszkańcami zagranicznych regionów. Co prawda, w hotelach czy obiektach turystycznych pracownicy będą posługiwać się językiem angielskim, to już w codziennych sytuacjach w wielu państwach rozmowa z obcokrajowcami może okazać się dosyć utrudniona. 

Niektórzy starają się samodzielnie nauczyć słownictwa i gramatyki wybranego języka, jednak dobrze, szczególnie na samym początku, podjąć współpracę z lektorem, który wyjaśni wszelkie wątpliwe kwestie oraz poprawi błędy językowe. Mowa głównie o poprawnej wymowie czy odmianie czasowników. Osoby, które nie mają zbyt wiele czasu na uczęszczanie na zajęcia stacjonarne mogą zapisać się na kurs włoskiego online prowadzony przez Instytut Kultury Romańskiej Sollares. Taka opcja to przede wszystkim spora oszczędność czasu oraz pieniędzy. Zdalne szkolenie jest bowiem znacznie tańsze niż tradycyjne lekcje z dojazdem do szkoły. Kursy odbywają się 2 razy w tygodniu w godzinach wieczornych.

Czy nauka włoskiego jest prosta?

Osobom początkującym niemal każdy język w czasie trwania pierwszych lekcji wydaje się skomplikowany i trudny. Okazuje się jednak, że nauka włoskiego dla Polaków jest łatwiejsza nawet od angielskiego czy niemieckiego. Przede wszystkim prostsza jest gramatyka oraz wymowa (niektórzy wręcz uważają, że jest ona zbliżona do wymowy polskiej). 

Jeżeli ten wpis pomógł Ci dokonać wyboru, zostaw komentarz!