Eryk Borowski 2019-07-23 0 komentarzy

Cięcie blach laserem w okolicach Torunia

Cięcie blach laserem w okolicach Torunia

Tworzenie projektów produkcyjnych dla danego towaru wymaga szczegółowego opisania materiału, z jakiego będzie on wykonany oraz czasu, w jakim będzie można go wytworzyć. Oprócz tego niezbędne jest znalezienie podwykonawców, którzy będą w stanie dostarczyć niezbędne do produkcji elementy.

W przypadku produkcji elementów metalowych jednym z liderów na rynku jest firma Mechanika Precyzyjna. Od wielu lat realizuje ona projekty w zakresie obróbki metali różnymi metodami. Są to na przykład: gięcie blach, obróbka skrawaniem, spawanie, szlifowanie i cięcie laserem. W przypadku ostatniej metody zauważyć można duży wzrost zainteresowania. Jest to spowodowane tym, że produkt otrzymany w efekcie końcowym jest bardzo dokładnie wykonany. To daje możliwość wykorzystania go do dalszej produkcji.

Proces cięcia odbywa się przy pomocy najlepszych narzędzi. Używany laser jest bardzo dokładny, dlatego też produkt finalny jest powtarzalny pod względem grubości oraz kształtu. Uzyskany efekt pozwala na wykorzystanie wyciętych wzorów do dalszych prac, w tym do malowania proszkowego. Cięcie laserowe pozwala wykonywać projekty na sporej powierzchni, nawet gdy wynosi ona 3mx1,5m. To daje też duże możliwości klientom, którzy do tej pory poruszali się w obrębie niespełna metrowych powierzchni. 

Oprócz cięcia laserowego, dla klientów przygotowano szereg innych ofert obróbki metalu. To przede wszystkim obróbka metali CNC przy pomocy dokładnych, numerycznych urządzeń czy też kształtowanie blach za pomocą pras mających nacisk nawet 120 ton. 

Jeżeli ten wpis pomógł Ci dokonać wyboru, zostaw komentarz!