Eryk Borowski 2019-05-13 0 komentarzy

Programowanie sterowników PLC

Programowanie sterowników PLC

Systemy sterowania ułatwiają zarządzanie wieloma procesami zachodzącymi w zakładzie. Samo ich zaprojektowanie i wdrożenie nie gwarantuje jednak pełni sukcesu. Potrzebne jest chociażby programowanie sterowników PLC, które należy powierzyć profesjonalnej firmie, takiej jak raimtech.com, która swoje doświadczenie budowała realizacjami dla koncernów działających w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Francji czy Niemczech.

Sterowniki są niezbędne do pełni funkcjonalności zarówno pojedynczych maszyn, jak i kompletnych linii produkcyjnych. Wykonują je takie firmy jak Siemens, Omron czy GE Fanuc. Konfiguracja jest też niezbędna w przypadku sieci przemysłowych Profibus, Profinet, ASI czy Industrial Ethernet. Oprócz sterowników PLC wdraża się też ich wirtualne odpowiedniki w postaci oprogramowania komputerowego czy kart wejść i wyjść. Programowanie dotyczy technologii wizyjnych, pomiarowych, spawalniczych czy zgrzewczych. Odpowiednie know-how jest wręcz niezbędne do zaprogramowania urządzenia działającego w środowiskach Cognex, Keyence, IFM, Sick, PME, Kistler, ATEQ, Froehlich, Promess, ESAB, Migatronic, Fronius, SKS, Aro, Bosch, Atlac Copco, Cleco, Loctite, Nordson czy DoBoTech.

Wspomniana firma z powodzeniem świadczy usługi w obszarze automatyki i robotyki, oferując nie tylko projekty i wdrożenia, ale również serwis. Oprócz sterowników kluczowe dla procesów produkcyjnych mogą okazać się rozwiązania w rodzaju systemów wizyjnych, prefabrykowanych szaf i pulpitów czy wizualizacji Scada.

Jeżeli ten wpis pomógł Ci dokonać wyboru, zostaw komentarz!